Ogłoszenia parafialne
01.12.2024 - I Tydzień Adwentu
- Rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny - dzisiaj 1 Niedziela ADWENTU, który jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
- RORATY w kościele codziennie w tygodniu od poniedziałku do soboty o 7.00. Wcześniej o godz. 6.40 Godzinki ku czci NMP. Zapraszamy na poranne modlitewne czuwanie dzieci i dorosłych w tym roku pod hasłem: Droga sercem malowana. W tym roku wyruszymy do Betlejem na spotkanie Dzieciątka Jezus wraz ze św. Wincentym a Paulo. Podczas tej adwentowej wędrówki będzie nas uczył wyobraźni miłosierdzia i dostrzegania Boga przychodzącego w drugim człowieku. Nie zapomnijmy o lampionach adwentowych.
- Dzisiaj I-niedziela i comiesięczna składka inwestycyjna na aktualne prace przy renowacji pochylni, naprawę bram, części ogrodzenia i projekt oświetlenia kościoła. Za wszelkie złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
- W najbliższym tygodniu wypadają: I-piątek i I-sobota miesiąca. W I piątek spowiedź rano od 6.30 i wieczorem od 18.00, w I sobotę Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy roratnej o 7.00, różaniec i zmiana Tajemnic.
- Grudniowe odwiedziny chorych z comiesięczną posługą spowiedzi i Komunii świętej: w I piątek Ks. Proboszcz od 9.00 i Ks. Stanisław od 15.00, w I-sobotę Ks. Wikariusz od 9.00. Stałych chorych, prosimy potwierdzić, a nowych zgłosić w zakrystii lub kancelarii do środy. Kapłani odwiedzą chorych też przed samymi świętami 20 i 21 grudnia
- W najbliższym tygodniu w I-piątek, spotkania przed bierzmowaniem:
- Klasy 8: spowiedź od 18.00, Msza o 18.30 i spotkanie po Mszy w kościele
- Klasy 7: spowiedź od 18.00, Msza o 18.30 i spotkanie po Mszy w auli
- Do skarbon zbieramy ofiary na choinki i świąteczny wystrój kościoła.
- Od drugiej niedzieli Adwentu tj. od 8 grudnia br. przez 2-kolejne niedziele, zamiast kwesty grudniowej, Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom Caritas i poświęcone opłatki na stół wigilijny. Każda ofiara powyżej 12 zł, za małą świecę i 20 zł za dużą oraz dobrowolna ofiara za opłatki, wesprzemy dzieło dobroczynne w naszej parafii, a szczególnie fundusz organizacji świątecznych paczek żywnościowych dla samotnych i potrzebujących, które dostarczymy przed wigilią.
- W przyszłą niedzielę 8 grudnia zapraszamy, na spotkanie ze słowem poezji – naszej parafianki Pani Leokadii Baran, przy dźwiękach muzyki – Pani Wiktorii Chorobik – altówka. W tym dniu wspólnie uczcimy naszą Patronkę Matkę Bożę w dniu wspomnienia Niepokalanego Poczęcia. Wieczór poezji odbędzie się w naszej Auli św. Kingi, pod kościołem o godz. 16.30. Serdecznie zapraszamy.
- W ramach przygotowania do świat, 14.12.2024 (sobota) organizujemy Konkurs na najpiękniejsze wykonanie kolęd i pastorałek. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych, do wzięcia udziału i przygotowania repertuaru. Bliższe informacje na stronie parafii.
- W liturgii tygodnia:
- wtorek: wspomnienie św. Franciszka Ksawerego
- piątek: wspomnienie św. Mikołaja (naśladujmy na co dzień jego życzliwość)
- W najbliższym tygodniu rozpoczniemy roznoszenie do skrzynek pocztowych mieszkań na terenie parafii deklaracji zgłoszenia tegorocznej wizyty kolędowej. Zwrot do 15.12.2024
LIST PASTERSKI NA ADWENT 2024 ROKU
Ukochani Archidiecezjanie!
„Czuwajcie więc i módlcie się w każdym czasie” (Łk 21, 36) – wzywa nas Chrystus
w Pierwszą Niedzielę Adwentu. Dzisiaj to wezwanie nabiera szczególnie głębokiego znaczenia, bowiem tegoroczny Adwent jest przygotowaniem nie tylko do Świąt Bożego Narodzenia, ale jednocześnie do Roku Jubileuszowego, który rozpocznie się w dniu upamiętniającym 2025 rocznicę przyjścia na świat Zbawiciela. Wtedy to Ojciec Święty Franciszek w Bazylice św. Piotra w Watykanie uroczyście otworzy Drzwi Roku Świętego. Zgodnie z jego wolą, we wszystkich diecezjach świata Rok Jubileuszowy rozpocznie się w Święto Świętej Rodziny, 29 grudnia bieżącego roku i będzie trwał do kolejnego Święta Świętej Rodziny, czyli do 28 grudnia 2025 roku. U samego progu tego szczególnego Adwentu w pierwszym czytaniu słyszymy słowa proroka Jeremiasza, które wybrzmiewają z niezwykłą siłą nadziei: „Oto nadchodzą dni – wyrocznia Pana – kiedy wypełnię pomyślną zapowiedź, jaką obwieściłem domowi izraelskiemu i domowi judzkiemu. W owych dniach Juda dostąpi zbawienia, a Jerozolima będzie mieszkała bezpiecznie. To zaś jest imię, którym ją będą nazywać: «Pan naszą sprawiedliwością»” (Jr 33, 14, 16).
Tak – Drodzy Siostry i Bracia – nadchodzą dni, w których cały wierny lud Boży będzie mógł obficie korzystać z łaski zbawienia, zwłaszcza przez możliwość zyskania jubileuszowego odpustu zupełnego, czyli darowania wszelkich kar, na które zasłużyliśmy naszymi grzechami
i upadkami, a za które trzeba by było odpokutować w czyśćcu. Dzięki temu odpustowi w naszym życiu wobec Boga wszystko zaczyna się niejako od nowej, zupełnie czystej karty. W świetle tej radosnej perspektywy, tym bardziej aktualne stają się też wezwania św. Pawła Apostoła
z dzisiejszego drugiego czytania: „A Pan niech pomnoży liczbę waszą i niech spotęguje waszą wzajemną miłość dla wszystkich, jaką i my mamy dla was; aby serca wasze utwierdzone zostały jako nienaganne w świętości wobec Boga, Ojca naszego, na przyjście Pana naszego Jezusa wraz ze wszystkimi Jego świętymi. A w sprawie sposobu postępowania i podobania się Bogu – jak już postępujecie – stawajcie się coraz doskonalszymi!” (1 Tes 3, 12-13; 4, 1).
Uroczystości otwarcia Roku Jubileuszowego we wszystkich diecezjach świata rozpoczną się liturgią wniesienia krzyża do katedr tych diecezji. Ten krzyż ma się w nich znajdować przez cały Rok Jubileuszowy. Możemy się zapytać: dlaczego to wyjątkowe świętowanie Narodzenia Pana Jezusa ma być związane z Krzyżem, który jest przejmującym znakiem Jego cierpienia, męki i śmierci?
Odpowiedź na to pytanie dał sam Pan Jezus. U początków swej misji przepowiadania Ewangelii mówił do Nikodema: „Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (J 3, 16-17). Następnie tę prawdę potwierdził przed Piłatem: „Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie” (J 18, 37) – prawdzie
o Bogu, który „jest miłością” (por. 1 J 4, 8), i który zapragnął nas zbawić przez swojego Syna. Istnieje więc niezwykle głęboka więź między narodzeniem Chrystusa a Jego Paschą, czyli męką, śmiercią i zmartwychwstaniem, wynikająca z samego Bożego zamysłu.
Jest to prawda, która dość często znajdowała swoje odzwierciedlenie w chrześcijańskiej ikonografii. Przykładem tego jest między innymi maryjne sanktuarium w Osiecznej, niedaleko Leszna Wielkopolskiego, od wielu wieków znajdujące się pod opieką ojców i braci franciszkanów. Znajduje się tam łaskami słynący cudowny wizerunek Matki Bożej Bolesnej. Z postaci Bogarodzicy emanują dostojeństwo i przedziwne piękno. Maryja pochyla się nad śpiącym Dzieciątkiem Jezus. Jego główka spoczywa na Księdze, zapewne Księdze Pisma Świętego, co ma wyrażać wypełnienie się w Nim mesjańskich zapowiedzi proroków. W swej lewej rączce Jezus trzyma drewniany krzyżyk, w ten sposób już w chwili narodzin zapowiadając swą odkupieńczą śmierć na krzyżu. Natomiast Maryja patrzy na Dzieciątko z ogromnym zatroskaniem, pochyla się nad Synkiem, a widząc krzyżyk w Jego rączce składa ręce do modlitwy – jakby chciała tą swoja modlitwą ustrzec Go przed czekającą Go męką i śmiercią. Na Jej twarzy można dostrzec jakby przeczucie tego, co już niedługo w świątyni jerozolimskiej zapowie prorok Symeon: „Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu” (Łk 2, 34-35).
Drodzy Siostry i Bracia!
Jest jeszcze jeden powód tego niezwykłego powiązania Świąt Bożego Narodzenia
z Krzyżem. Otóż rozpoczynający się Rok Jubileuszowy, upamiętniający 2025 rocznicę ludzkich narodzin Jednorodzonego Syna Bożego, stanowi niejako zapowiedź czekającego nas dokładnie za dziewięć lat Świętego Roku Odkupienia. W 2033 roku będziemy bowiem świętować Wielki Jubileusz 2000 lat od zbawczej śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Zbliżający się Rok Jubileuszowy będzie zatem początkiem szczególnej nowenny przygotowującej nas do czasu, w którym będziemy wysławiać Pana Jezusa za to, że „do końca nas umiłował” (por. J 13, 1).
Zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, uroczyście wnoszony w Święto Świętej Rodziny do katedr całego świata krzyż ma mieć wymowną dla poszczególnych diecezji wartość związaną czy to z otaczającym go kultem, czy to z jego historią lub też z posiadaną przezeń szczególną wartością artystyczną. W związku z tym do Katedry Wawelskiej zostanie wniesiona replika krzyża z Nowej Huty, którego w 1960 roku bohatersko bronili przed komunistami jej mieszkańcy wraz z biskupem Karolem Wojtyłą, ówczesnym biskupem pomocniczym krakowskim. Chcemy w ten sposób nie tylko przypomnieć dramatyczne, a równocześnie budzące nadzieje wydarzenia sprzed 64 lat, ale także nawiązać do słów, które św. Jan Paweł II Wielki wygłosił dnia 4 czerwca 1997 roku w Zakopanem: „Ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, że ten jubileuszowy krzyż patrzy w [stronę] Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. (…) Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz”.
Drodzy Siostry i Bracia!
Wiemy wszyscy, jak aktualne są te słowa dzisiaj, kiedy w niektórych urzędach naszego kraju postanowiono usuwać krzyże z przestrzeni publicznej w imię tzw. „świeckiego państwa”. Wiemy też, że wraz z tą ideą, tak bardzo sprzeczną z naszą narodową tradycją, planuje się ograniczyć nauczanie religii w szkołach, a równocześnie wprowadzić obowiązkowy dla wszystkich uczniów przedmiot, w programie którego w imię zdrowia będzie się deprawowało umysły i sumienia już nawet małych dzieci. Nie wolno nam do tego dopuścić! W obliczu jawnego łamania gwarantowanego przez Konstytucję naszego państwa prawa rodziców do wychowywania ich dzieci, jak również wobec innych przejawów łamania dzisiaj prawa w Polsce, ciągle pozostaje nam do dyspozycji wielka i skuteczna broń – modlitwa za nas samych i za nasze zbawienie, jak również za Kościół i za naszą Ojczyznę. Niech w ciągu całego Roku Jubileuszowego będzie ona treścią naszych błagań zanoszonych do Boga, zwłaszcza podczas pielgrzymek, do których zachęca nas papież Franciszek. Niech będą to dla nas wszystkich prawdziwe pielgrzymki nadziei – do Rzymu, do różnych sanktuariów w naszej Ojczyźnie, w tym przede wszystkim na Jasną Górę, a także do siedemnastu ustanowionych w naszej Archidiecezji Krakowskiej kościołów jubileuszowych.
Na święty czas tegorocznego Adwentu, przygotowującego nas do radosnych i przenikniętych nadzieją Świąt Bożego Narodzenia i rozpoczynającego się Roku Jubileuszowego 2025 z serca Wam wszystkim, Drodzy Siostry i Bracia, błogosławię
✠ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski
Kraków, 1 grudnia 2024 roku, w 1. Niedzielę Adwentu
24.11.2024 - Niedziela Chrystusa Króla
- Dzisiaj ostatnia niedziela mijającego Roku Liturgicznego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, po każdej Mszy Akt poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. Po sumie o 12.00 przed Najświętszym Sakramentem, uroczyście w imieniu całej parafii, odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa. Za odmówienie aktu można zyskać - odpust zupełny.
- W najbliższy wtorek po Mszy wieczornej ok 19.00, pierwszy wieczór modlitewny przy Krzyżu św. Franciszka. Modlitwa będzie przeplatana ciszą, muzyką i kanonami z Taize. Podobne wieczory będą odbywać się w każdy ostatni wtorek miesiąca
- W przyszłą niedzielę (1-go grudnia) na Mszy o 10.30 poświęcenie medalików dzieciom I-Komunijnym.
- Za tydzień rozpoczynamy Adwent. To szczególny czas radosnego przygotowania i modlitwy. Będziemy praktykować poranne Msze roratnie w tygodniu oraz śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian, uczniów sąsiadującej szkoły, dzieci przygotowujące się do I-Komunii z rodzicami i kandydatów do bierzmowania.
- Do skarbon zaczynamy zbierać ofiary na choinki i świąteczny wystrój kościoła.
- Od dzisiaj rozpoczynamy zimowy okres grzewczy. Będziemy podgrzewać podesty pod ławkami oraz sukcesywnie włączać ogrzewanie nawiewowe kościoła. W tygodniu prosimy zajmować 3 środkowe sektory przed ołtarzem i ambonką, które będą podgrzewane. W tym okresie prosimy o hojniejsze ofiary, na pokrycie kosztów ogrzewania. Za troskę o potrzeby kościoła dziękujemy.
- Za tydzień I niedziela miesiąca. Rano o 7.00 Msza za zmarłych wypominanych w naszym kościele. Po każdej Mszy adoracja przed Najświętszym Sakramentem. Składka inwestycyjna na aktualne prace przy naprawie pochylni oraz na projekt oświetlenia wnętrza kościoła, który został już zlecony.
- Już dzisiaj, zapraszamy do przygotowań i udziału w Przeglądzie kolęd i pastorałek, który odbędzie się w sobotę 14.12.2024 w Auli pod naszym kościołem. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do opracowania repertuaru. Bliższe informacje już niebawem na stronie parafii.
- W liturgii tygodnia:
- sobota: Święto św. Andrzeja, apostoła
17.11.2024 - XXXIII Tydzień zwykły
- Zeszłotygodniowa zbiórka do skarbon w XVI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „S.O.S. dla Ziemi Świętej” wyniosła 900zł.
- 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości, odbył się okolicznościowy spektakl patriotyczny pt. „Droga do wolności”, naszej parafiance i autorce scenariusza Pani Alicji Biedrzyckiej dziękujemy za organizację i przygotowanie.
- Dzisiaj comiesięczna kwesta Zespołu Charytatywnego na rzecz potrzebujących naszej parafii. Zespół w ostatnim czasie oprócz tradycyjnych form pomocy takich jak: pomoc finansowa na wsparcie podopiecznych w zakupie leków czy dopłat do czynszów, włączył się dodatkowo w: kwestę na rzecz powodzian, liczenie parafian, odwiedzenie 100-letnij parafianki oraz posprzątanie przed świętami listopadowymi grobu + Ks. Kanonika Adama Gacka na cmentarzu salwatorskim wraz z Różami. Członkom Zespołu oraz wszystkim zaangażowanym w/w akcje serdecznie dziękujemy. Spotkanie członków w poniedziałek o 16.00 w biurze zespołu pod kościołem.
- Przypominamy, że Fundacja „Jest Nadzieja” grupy uchodźców z Ukrainy działająca przy naszej parafii, z racji zbliżającej się zimy, organizuje zbiórkę włóczki i ubrań z włóczki, które posłużą do zrobienia ciepłych swetrów dla żołnierzy na front. W/w materiały będzie można przekazać jeszcze w najbliższą sobotę w godz. 11.00 – 13.00 w salkach pod kościołem.
- Przy stopniu komunijnym, ustawiono klęczniki dla osób przyjmujących Komunię Św. na klęcząco, aby godnie przyjąć Najświętszego Sakramentu. Prosimy, aby nie klękać wzdłuż stopnia komunijnego na marmurze tylko na przygotowanych klęcznikach, podchodząc ze wszystkimi w procesji komunijnej.
- Kolejne spotkanie do bierzmowania dla klas 7 w piątek (22.11) o godz. 19:00
- W liturgii tygodnia:
poniedziałek – Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny
środa – Wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego
czwartek– Wspomnienie Ofiarowania NMP
piątek – Wspomnienie Św. Cecylii (patronki śpiewu kościelnego)
*wszystkim odpowiedzialnym i tworzącym przestrzeń śpiewu liturgicznego w naszym kościele składamy najserdeczniejsze życzenia i wyrazy wdzięczności.
Niedziela (za tydzień) - Uroczystość Chrystusa Króla – kończy rok liturgiczny
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Piotra Mamaka i + Janinę (f) Sowińską. Pomódlmy się „Dobry Jezu...”
10.11.2024 - XXXII Tydzień zwykły
- Dzisiaj XVI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie. Ofiary na ten cel można złożyć do oznakowanych skarbon w kościele. Tegoroczne hasło „S.O.S. dla Ziemi Świętej” przypomina, że ten szczególny region, kolebka naszej wiary, potrzebuje wsparcia jak nigdy dotąd.
- Składka inwestycyjna z zeszłego tygodnia wyniosła 8440zł. Informujemy, że cały czas gromadzimy środki, na rozpoczęte prace remontowe przy pochylniach. Dziękujemy za złożone ofiary: na tacę, w kopertach, przelewem czy płatnością elektroniczną przez terminal z tyłu kościoła.
- Już jutro 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Mszę w intencji Ojczyzny o 18.30, a następnie po Mszy ok. 19.30 na okolicznościowy spektakl patriotyczny pt. „Droga do wolności”, który wystawiony zostanie w Auli św. Kingi pod kościołem.
- W najbliższy czwartek 14 listopada o 19.15 na plebanii Rada Parafialna. Uwagi i sugestie co do funkcjonowania parafii można składać do środy w zakrystii lub kancelarii. Członków Rady serdecznie zapraszamy.
- Comiesięczna kwesta Zespołu Charytatywnego na rzecz potrzebujących naszej parafii odbędzie się za tydzień w 3-ą niedzielę miesiąca.
-
Po raz kolejny, z racji zbliżającej się zimy, Fundacja „Jest Nadzieja” grupy uchodźców z Ukrainy działający przy naszej parafii, organizuje zbiórkę włóczki i ubrań z włóczki, które posłużą do zrobienia ciepłych swetrów dla żołnierzy na front, nadal trwającej wojny z Rosją. W/w materiały będzie można przekazać przez 2 najbliższe soboty w godz. 11.00 – 13.00 w salkach pod kościołem (wejście naprzeciwko kancelarii parafialnej). Organizatorzy z góry dziękują za życzliwe wsparcie zarówno teraz jak i w przeszłości.
-
Przy stopniu komunijnym, pojawiły się klęczniki dla osób przyjmujących Komunię Św. na klęcząco, aby szczególnie starsi mogli spokojnie wstać, po godnym przyjęciu Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do skorzystania.
- W liturgii tygodnia:
- poniedziałek – Wspomnienie Św. Marcina z Tours
- wtorek – Wspomnienie Św. Jozafata
- środa – Wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Helenę Strońską i + Romanę (f) Sikorę-Iliew. Pomódlmy się „Dobry Jezu...”
03.11.2024 - XXXI Tydzień zwykły
- Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zamiast kazania po każdej Mszy wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na cele inwestycyjne. Informujemy, że cały czas gromadzimy środki, na rozpoczęte prace remontowe przy pochylniach. Prosząc o wsparcie, serdecznie dziękujemy za złożone ofiary: na tacę, w kopertach, przelewem czy płatnością elektroniczną.
- Od dzisiaj omadlamy nowe Wypominki Roczne 2024/25. Całoroczny grafik i lista wypominków, podzielonych na 4-y części oraz imiona i nazwiska w nich zawarte dostępne do wglądu na stronie parafii. Prosimy o sprawdzenie czy nie wkradły się przekręcenia lub błędy literowe. Wypominki jednorazowe będziemy omadlać do 8 listopada, w czasie nabożeństw o 18.00.
- W najbliższy I-poniedziałek miesiąca po Mszy wieczornej od 19.00 w kaplicy Miłosierdzia kolejne Lectio Divina przed Najświętszym Sakramentem. Chętnych na spędzenie godziny medytacji nad słowem Bożym zaprasza Grupa Biblijna.
- Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 w piątek (8.11) o godz. 19:00.
- Listopadowe odwiedziny chorych z comiesięczną posługą spowiedzi i Komunii odbędą się w najbliższym tygodniu: Ks. Proboszcz (piątek-8.11) od 9.00 i Ks. Stanisław (piątek-8.11) od 15.00, Ks. Wikariusz od (sobota-9.11) od 10.00. Stałych chorych, prosimy potwierdzić, a nowych zgłaszać w zakrystii lub kancelarii do środy włącznie.
- Zbliża się Święto Niepodległości, już dzisiaj zapraszamy 11 listopada (w następny poniedziałek) o 18.30 na Mszę w intencji Ojczyzny, a następnie o 19.30 na okolicznościowy spektakl patriotyczny pt. „Droga do wolności”, który wystawiony zostanie w Auli św. Kingi pod kościołem.
- W liturgii tygodnia:
- poniedziałek – Wspomnienie Św. Karola Boromeusza
- sobota – Święto – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
- W minionym tygodniu pożegnaliśmy: + Stanisława Pawlikowskiego i + Ryszarda Kanię. Pomódlmy się „Dobry Jezu...”