Ogłoszenia duszpasterskie

V Niedziela Wielkiego Postu 29.03.2020

1.      Mimo pandemii i związanych z tym ograniczeń sprawujemy liturgię i modlitwą otaczamy wszystkich Parafian, wszystkich chorych oraz zmagających się z tym zagrożeniem: władze państwowe, służbę zdrowia, wolontariuszy i pomagających po sąsiedzku. Niech Maryja, nasza Pani Fatimska przymnaża nam ufności i sił.

Porządek Mszy św. pozostaje bez zmian. Ilość wiernych w kościele nie może przekroczyć 5 osób – zostawmy tę możliwość zamawiającym intencję Mszy św.

Z racji I piątku odwiedziny chorych przesuwamy na Wielki Tydzień – szczegóły za tydzień. Spowiadamy przed i w czasie Mszy św. (prosimy o zachowanie ilości wiernych). W ciągu dnia kościół jest otwarty na modlitwę i adorację – wejście od ul. Słomianej.

Kto pragnie włączyć się w Duchową Adopcję Dziecka Poczętego prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii.

2.        W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną Wojewoda Małopolski uruchomił specjalną infolinię dla Seniorów. Dzwoniąc na infolinię osoby starsze mogą uzyskać rzetelne informacje, zalecenia i wskazówki jak odnaleźć się w obecnej sytuacji.

       Numer telefonu 12 392 11 10 działa od poniedziałku do piątku w godz. 800–1700. Pełny tekst jest w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.

3.      Do wieczności odeszli śp. Józefa Jędras, śp. Cecylia Gulden i śp. Halina Kalicka. Polecajmy je Miłosiernemu Bogu.

4.       Pan Jezus zapewnia: „Kto we Mnie wierzy, to choćby umarł, żyć będzie”. Niech ten dar będzie pomagał nam przeżywać ten szczególny Wielki Post.

Zachęcamy do modlitwy „Gorzkich Żali”. Niech to nas połączy w czasie nabożeństwa w naszym kościele.