OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

  23 VII 2017 r.

 

 

1. Dziś w liturgii wspominamy św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy.

Gościmy Trio Bandurzystek z Tarnopola. Muzyką i śpiewem ukazują bogactwo tradycji, i kościoła wschodniego, i narodu ukraińskiego. Po Mszach św. możemy wesprzeć ich starania w budowie kościoła. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać!”

Msza św. przy relikwiach św. Sarbeliusza będzie odprawiona w Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach dziś o godz. 1500.

Zbliża się pierwsza rocznica Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Zachęcamy do wspomnień, refleksji i modlitwy. Będzie wiele wydarzeń religijnych i kulturalnych na terenie miasta – zapraszamy do uczestnictwa. Również prezentacja zdjęć w gablocie ogłoszeń – z pobytu młodych Węgrów – niech pomaga we wdzięcznych wspomnieniach.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 24 VII – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Uroczystość odpustowa w Płaszowie w niedzielę 30 lipca – suma o godz. 1130.

- wtorek   25 VII        – święto św. Jakuba, Apostoła

- środa  26 VII           – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

- piątek   28 VII         – wspomnienie św. Sarbeliusza Makhlufa, prezbitera

- sobota  29 VII         – wspomnienie św. Marty

3. We wtorek czcimy również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów odbędzie się po Mszy św. wieczornej. Samochody prosimy ustawiać ciasno. Wszystkim kierującym życzymy opieki św. Patrona, roztropności i „Szerokiej Drogi”.

4. Kurs pisania ikon odbędzie się w naszej parafii; rozpoczęcie 31 lipca i potrwa dwa tygodnie (zajęcia obejmują 50 godz.). Szczegóły na afiszu w gablocie. Zapisy w kancelarii lub u prowadzącego.

5. Do wieczności odeszła śp. Maria Czopek. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.

6. Ks. Arcybiskup Marek zachęca: „Za dar Światowych Dni Młodych nieustannie winniśmy dziękować Panu, dlatego zachęcam i gorąco zapraszam do wspólnego świętowania pierwszej rocznicy ŚDM”. Niech to wezwanie wszystkich nas mobilizuje.