24 Niedziela Zwykła
17.09.2017

  • Dziś wspominamy św. Roberta Bellarmina bpa i dra Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, bpa.

U naszych sąsiadów na Dębnikach uroczystość odpustowa ku czci  św. Stanisława Kostki– suma o godz. 1130.

W trzecią niedziele września obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Komunikacja i miłosierdzie – owocne spotkanie”. Bogu polecajmy ludzi mediów – prosząc o ducha odpowiedzialności – i nas, korzystających z tej formy komunikacji – o ducha roztropności.

Po Mszach św. członkowie Zespołu Charytatywnego kwestują na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać!”

Po nominacji Ks. Bpa Grzegorza Rysia na Arcybiskupa w Łodzi radość łączymy z modlitwą. Niech to duchowe wsparcie umacnia go w przygotowaniach i owocnej pasterskiej posłudze w Kościele Łódzkim.

  • Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 18 IX święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

- środa  20 IX wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

- czwartek  21 IX święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

- piątek 22 IX wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

- sobota 23 IX wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, zakonnika

  • Narodowy Kongres Trzeźwości odbędzie się w Warszawie w dniach od 21 do 24 września. Modlitwą wspierajmy uczestników, a w życiu codziennym dbajmy o kulturę trzeźwości.
  • Za tydzień po Mszach św. będzie zbierana ofiara na operację Weroniki Drobisz. Ma 12 lat, urodziła się z krótsza ręką bez stawu łokciowego. Z rozwojem zaczął się wypaczać bark i postępowało skrzywienie kręgosłupa. Jest po kilku operacjach. Została zakwalifikowana do operacji na Florydzie. Koszt operacji i 4-ro miesięcznej rehabilitacji został wyliczony na 1 mln zł. Jej zdjęcie i krótki opis jest w gablocie. Kwestować będą członkowie rodziny.
  • We wtorek o 17.00 w kościele katecheza dla kandydatów do bierzmowania z klas 3 gim.
  • Do wieczności odeszła śp. Marianna Malik. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu.
  • Św. Paweł przypomina: „Bracia! Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie”. Niech perspektywa wieczności mobilizują nas ku dobru.