OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

VI  NIEDZIELA  WIELKANOCY

21 V 2017 r.

 

1. W parafii przeżywamy dzień I Komunii Świętej. Cieszymy się dziećmi, które przyjęły Ciało Pańskie i modlimy się, aby wsparte przykładem najbliższych wzrastały jako wyznawcy Chrystusa Pana. Dzieci Komunijne, wraz z rodzinami, zapraszamy codziennie do przeżywania „Białego Tygodnia”; nabożeństwo majowe o 1800 i Msza św. W środę dzieci będą pielgrzymować do sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Z racji 3. niedzieli miesiąca, Zespół Charytatywny kwestuje na rzecz potrzebujących. Darczyńcom składamy „Bóg zapłać!” Składamy również podziękowanie za ofiary misyjne sprzed tygodnia; zebrano 2000 zł.

Od jutra do środy przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne dni krzyżowe). Zachęcamy do wspólnego błagania o błogosławieństwo plonów i sprawiedliwe dzielenie się owocami ziemi.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 22 V  – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy

- wtorek 23 V            – wspomnienie NMP, Wspomożycielki Wiernych

- piątek 26 V              – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. To Dzień Matki; wszystkie mamy otaczamy modlitwą, a zmarłe polecamy Dobremu Bogu.

3. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – na Mszy  św. o 1030 uczniowie kl. IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. Sami dziękujmy Panu Bogu za każdy rok naszego życia sakramentalnego.

4. Zespół Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych przy ul. Strąkowej zaprasza na III Piknik dla Zdrowia. Oprócz wielu atrakcji będzie również rejestracja dawców szpiku kostnego i możliwość oddania krwi oraz skorzystania z porad lekarskich.

5. Do wieczności odeszli śp. Helena Oliwa i śp. Leokadia Wzorska. Polecajmy je Zmartwychwstałemu Panu.

6. W akcie poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi wołamy: „Przyrzekamy uczynić wszystko, aby w naszym życiu osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym realizowała się nie nasza, ale wola Twojego Syna”. Niech to będzie szczególne zobowiązanie i łaska w naszej parafii.