OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  ADWENTU

10 XII  2017 r.

 

1. Jako drugą niedzielę Adwentu przeżywamy w łączności z naszymi braćmi w wierze żyjącymi na Wschodzie. Modlitwą i ofiarą wspieramy ich w zachowaniu wiary i tożsamości religijnej.

Liturgiczne nieszpory adwentowe o godz. 1800.

Po Mszach św. można nabywać opłatki wigilijne oraz świece. Ofiary są przeznaczone na pomoc tym parafianom, którzy objęci są opieką Zespołu Charytatywnego.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 12 XII             – wspomnienie NMP z Guadalupe.

- środa  13 XII               – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W 36. rocznicę stanu wojennego módlmy się za Ojczyznę.

- czwartek  14 XII         – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła

3. W poniedziałek  po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Pana Jezusa. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus i drugą część Adwentu.

4. Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty i nie odkładania pojednania na ostatnie dni. Spowiadamy codziennie i w przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. Niech stan łaski uświęcającej pomaga nam w pełni uczestniczyć w „Roratach”, które odprawiamy o godz. 700, a poprzedzone są Godzinkami ku czci NMP.

5. Za tydzień Koło Misyjne będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na wsparcie misji.

6. Wigilia dla osób starszych i  samotnych jest organizowana przez młodzież z grupy „13”. Odbędzie się  21 grudnia (czwartek) o godz. 1630 w Szkole Podstawowej nr 25. Zgłoszenia osób przyjmujemy do 18 grudnia w zakrystii lub kancelarii. Chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na plakacie. Natomiast wigilia organizowana przez Arcybractwo Miłosierdzia będzie na Rynku Głównym w niedzielę 17 grudnia.

7. Do wieczności odeszła śp. Genowefa Kulczyk. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.

8. Postawę oczekiwania chrześcijanina określa św. Paweł: „Dlatego, umiłowani, starajcie się, aby On was znalazł bez plamy i skazy – w pokoju”. Niech to wskazanie mobilizuje nas w drugim tygodniu Adwentu.