OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXIV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

15 IX 2018 r.

 

 

  1. Dziś wspominamy NMP Bolesną, odpust na Woli Duchackiej, suma o godz. 1300.

W trzecią niedziele września obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: „Wszyscy tworzymy jedno”. Bogu polecajmy ludzi mediów – prosząc o ducha odpowiedzialności – i nas, korzystających z tej formy komunikacji – o ducha roztropności.

Po Mszach św. członkowie Zespołu Charytatywnego kwestują na rzecz potrzebujących w naszej parafii. Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać!” Dziękujemy również za ofiary na wsparcie budowy świątyń w wys. 4800 zł.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 16 IX      – wspomnienie św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

- wtorek  17 IX           – wspomnienie św. Roberta Bellarmina, bpa i św. Zygmunta   Szczęsnego Felińskiego, bpa

-  środa 18 IX            – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski

- piątek  20 IX           – wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

- sobota 21 IX           – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

3. Odpust u naszych Sąsiadów na Dębnikach w przyszłą niedzielę. Wstawiennictwa św. Stanisława przyzywajmy w trosce o dzieci i młodzież w całym procesie wychowania. Również za tydzień odpust w dekanacie na oś. Cegielniana – suma o godz. 1200.

4. Uniwersytet Papieski Jana Pawła II ogłasza nabór na nowy kierunek pedagogiki. Szczegóły na plakacie.

5. Specjalny seans filmowy o św. o. Pio będzie 23 września w sali obok Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

6. Głosowanie nad budżetem obywatelskim będzie od 28 września do 7 października. Głos można oddać internetowo, w Urzędzie Miejskim lub w miejscach wyznaczonych przez rady dzielnic.

7. Do wieczności odeszła śp. Helena Roś. Polecajmy ją Miłosiernemu Bogu.

8. Ojciec św. Franciszek pisze w orędziu na Dzień Przekazu Środków Społecznego Przekazu: „Zdolność do życzliwości i komunikacji między ludźmi ma swoją podstawę w komunii miłości pomiędzy Osobami Boskimi”. Niech to wskazanie pomaga nam w pogłębianiu relacji międzyosobowych.