28 niedziela Zwykła, 15.10.2017

 

  • W Liturgii wspominamy św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny, a dziś gościmy ks. Jarosława Dziedzica, pracującego w Boliwii. Po Mszach wspieramy jego misyjną posługę ofiarą. Wszystkim darczyńcom składamy „Bóg zapłać!”

Dziękujemy również za ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w wys. 4780 zł.

  • Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 16 X         – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- wtorek  17 X                  – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika

- środa 18 X                      – święto św. Łukasza, Ewangelisty

- piątek  20 X                    – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona                naszej Archidiecezji i miasta Krakowa.

- sobota  21 X                   – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa

  • W środę, w święto Patrona Służby Zdrowia, zapraszamy do modlitwy różańcowej wszystkich pracowników lecznictwa, a w czwartek brać studencką. Niech łaska Boża wspiera ich, a nasza modlitwa będzie znakiem solidarności z nimi.
  • W niedziele 22 i 29 października będziemy zbierać podpisy popierające obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”. Ma ona na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Potrzebne są następujące dane: imię i nazwisko, adres, Pesel i złożenie podpisu. Niech nasze poparcie będzie również postawą wiary.
  • Spotkanie przed Bierzmowaniem kl. III Gimnazjum we wtorek o 1715, później Różaniec.
  • Spotkania: związane ze sługą Bożym Janem Tyranowskim, Całunem Turyńskim i III Dniem Patrioty. Szczegóły na plakatach.
  • W związku ze wzrostem oszustw na tzw. „wnuczka lub policjanta” Komisariat V Policji zwraca się z apelem o ostrożność i natychmiastowe zgłoszenie Policji o takim zdarzeniu.
  • Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych (jednorazowe lub roczne), można składać do skarbonek lub w kancelarii. Imiona prosimy wypisywać w mianowniku. Za wypominanych odprawiamy Mszę św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 700, a imiona zmarłych odczytujemy i modlimy się przed Mszami o 700, 900, 1030 i 1200. Dziękujemy również za ofiary składany przy tej okazji.
  • Do wieczności odeszli śp. Zdzisław Wójcik, śp. Adam Świda, śp. Julia Wróblewska i śp. Tadeusz Wąchalewski. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu.
  • 10.Św. Paweł wyznaje: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia”. Niech te słowa pomagają nam zachować ufność w Bogu.