OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  ADWENTU

9 XII  2018 r.

 

  1. Jako drugą niedzielę Adwentu przeżywamy w łączności z naszymi braćmi w wierze żyjącymi na Wschodzie. Gościmy o. Roberta Połypczuka Żytomierza na Ukrainie. Dziękujemy mu za głoszenie Słowa Bożego, jak również wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą pragną wesprzeć Rodaków w zachowaniu wiary i tożsamości religijnej.

Liturgiczne nieszpory adwentowe o godz. 1800.

Po Mszach św. można nabywać opłatki wigilijne oraz świece u członków Zespołu Charytatywnego.

2. Kalendarz liturgiczny:

- środa  12 XII               – wspomnienie NMP z Guadalupe.

- czwartek  13 XII         – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W 37. rocznicę stanu wojennego módlmy się za Ojczyznę. Msza św. o 1830.

- piątek  14 XII              – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i dra Kościoła

3. W poniedziałek  po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Pana Jezusa.

4. Zachęcamy do przystępowania do Sakramentu Pokuty i nie odkładania pojednania na ostatnie dni. Spowiadamy codziennie i w przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. Niech stan łaski uświęcającej pomaga nam w pełni uczestniczyć w „Roratach”, które odprawiamy o godz. 700, a poprzedzone są Godzinkami ku czci NMP.

5. Za tydzień Koło Misyjne będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary są przeznaczone na wsparcie misji.

6. Wigilia dla osób starszych i  samotnych jest organizowana przez młodzież z grupy „13”. Odbędzie się  18 grudnia (wtorek) o godz. 1700 w Szkole Podstawowej nr 25. Zgłoszenia osób przyjmujemy do 16 grudnia w zakrystii lub kancelarii oraz u organizatorów. Chętnych do współpracy serdecznie zapraszamy. Więcej szczegółów na plakacie. Natomiast wigilia organizowana przez Arcybractwo Miłosierdzia będzie na Rynku Głównym w niedzielę 16 grudnia.

7. Urząd Miasta wyłożył do publicznego wglądu projekt planu zagospodarowania przestrzennego osiedla podwawelskiego. Wzbudza on wiele kontrowersji, dlatego spółdzielnia mieszkaniowa podwawelska zaprasza mieszkańców do zgłaszania uwag odnośnie projektu. Z formularzem można się zapoznać w siedzibie spółdzielni i na stronie internetowej. Sprawa jest nagląca.

8. Postawę oczekiwania chrześcijanina określa św. Paweł: „Bracia: Zawsze, w każdej modlitwie, z radością zanoszę prośbę za was wszystkich”. Niech to wskazanie Apostoła będzie i naszym w drugim tygodniu Adwentu.