OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXXII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

12 XI 2017 r.

 

 

 

1. Gościmy ks. Sławomira Sułowskiego. Pracuje w Czechach, na Morawach. Naszą wdzięczność za głoszone Słowo Boże możemy wyrazić ofiara po Mszach św., a jemu życzymy obfitych owoców pasterskiego posługiwania.

W ramach pomocy „Kościołowi Prześladowanemu” wspieramy chrześcijan w Iraku: dzielimy się składką ze Mszy św. Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać!” Niech nasze wsparcie pomaga im ocalić nadzieję.

Rozpoczyna się, ogłoszony przez Ojca św. Franciszka, Światowy Dzień Ubogich . Program Krakowski – obejmujący najbliższy tydzień –  jest wywieszony w gablocie ogłoszeń. Modlitwą i czynami miłosierdzia włączajmy się w to dzieło. A kwesta za tydzień, zbierana przez Zespół Charytatywny, będzie dzielona i na to dzieło.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 13 XI -  wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

- środa  15 XI        – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła

- czwartek 16 XI   – wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej)

- piątek 17 XI        – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

- sobota 18 XI       – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. Zbiórka elektrośmieci w środę 15 listopada od 1000 do 1200 na parkingu obok kościoła. Prosimy, aby w tym dniu nie pozostawiać samochodów w tym miejscu.

5. Do wieczności odeszła śp. Bernadetta Świetlik. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu.

6. Autor natchniony pisze o mądrości: „O niej rozmyślać to szczyt roztropności”. Niech korzystanie z tego daru Ducha Świętego pomaga nam w refleksji nad Ojczyzną, naszym powołaniem i solidarnością z prześladowanymi braćmi w wierze.