OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

25 VI 2017 r.

 

 

  1. Rozpoczynamy wakacje. Niech odpoczynek będzie przez nas łączony z czasem refleksji i wiernością Chrystusowi w modlitwie i praktykach religijnych.

Zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele, który jest otwarty w ciągu dnia i do udziału w nabożeństwie ku czci NSPJ, które odprawiamy do piątku o 1800.

W czasie wakacji nie będzie Mszy św. w kościele św. Bartłomieja. Natomiast odpust będzie 24 sierpnia.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 26 VI – wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera

- wtorek  27 VI          – wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy

- środa  28 VI             – wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika

- czwartek  29 VI       – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

3. Zachęcamy do świętowania uroczystości św. Piotra i Pawła. Choć jest to święto zniesione, to za wstawiennictwem tych „filarów Kościoła” wypraszajmy potrzebne łaski dla ojca św. Franciszka i błogosławieństwo dla misji ewangelizacyjnej Kościoła. Msze św. w naszym kościele o 700 i 1830.

4. W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca; zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy porannej.

5. Na progu wakacji zwraca się do nas Policja – Komisariat V z ul. Zamoyskiego – z przypomnieniem roli Dzielnicowego. Jest nim aspirant Marek Krowicki: kontakt podany jest na afiszu w gablocie ogłoszeń. Niech nam to pomaga w poczuciu bezpieczeństwa i łatwiejszym kontakcie.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Jana Kołodziejczyka. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu.

7. Pan Jezus zapewnia: „Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i  Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie”. Niech czas wakacyjny mobilizuje nas do wierności Zbawicielowi.