Ogłoszenia Parafialne
7 Niedziela Zwykła
19.02.2017

1. W naszej parafii trwa 40 Godzinne Nabożeństwo, które przygotowuje nas do świętego czasu Wielkiego Postu. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Adoracja rozpocznie się po Mszy Świętej o godzinie 12.00 i zakończy przed Mszą wieczorną. Zachęcamy do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. O godz. 18.00 wspólnym różańcem zakończymy modlitewne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Do modlitwy zapraszamy również w następną niedziele.

2. Nasza Parafia została zaproszona na nocną adorację do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Rozpoczęcie modlitewnego czuwania dziś o godz. 21.00 w kaplicy Wieczystej Adoracji. Serdecznie zachęcamy w miarę możliwości do spotkania z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

3. Parafialny Zespół Charytatywny kwestuje dziś na rzecz najbiedniejszych naszych parafian. Bardzo dziękujemy wszystkim za wsparcie, a członkom Zespołu za ich ofiarną posługę i zaangażowanie.

4. Kalendarz Liturgiczny
W poniedziałek wspomnienie błogosławionych Hiacynty i Franciszka MARTO, dzieci z Fatimy. W tym dniu po Mszach Świętych będzie możliwość uczczenia relikwii.
W środę – święto Katedry św. Piotra. W tym dniu w sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach o godz. 17.00 Msza św. z procesją światła.
W czwartek – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

5. Ogłoszenie dodatkowe: Samorządowe Przedszkole nr 127 w Krakowie przy ul. Komandosów 13, serdecznie zaprasza na dzień otwarty 23 lutego w godzinach od 16.30 do 18.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej przedszkola.

6. Słyszeliśmy dziś słowa Jezusa: „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski”. Doskonałość Boga wyraża się w miłości miłosiernej. Naśladujmy więc naszego niebieskiego Ojca okazując miłosierdzie bliźnim.