OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

21 VII 2019 r.

 

1. Dziś w liturgii wspominamy św. Wawrzyńca z Brindisi.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca kwestują członkowie Zespołu Charytatywnego. Wszystkim darczyńcom składamy „Bóg zapłać!”

Trwa kolejny etap planu zagospodarowania przestrzennego naszego osiedla. Jest kolejna inicjatywa mieszkańców dotycząca ograniczenia zmian, i w tym celu – po Mszach świętych – są zbierane podpisy.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 22 VII     – święto św. Marii Magdaleny

- wtorek 23 VII              – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

- środa   24 VII               – wspomnienie św. Kingi, dziewicy. Uroczystość odpustowa w Płaszowie  niedzielę 28 lipca – suma o godz. 1130.

- czwartek 25 VII       – święto św. Jakuba, Apostoła

- piątek 26 VII           – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

3. W czwartek czcimy również św. Krzysztofa, patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów odbędzie się po Mszy św. wieczornej. Samochody prosimy ustawiać ciasno. Wszystkim kierującym życzymy opieki św. Patrona, roztropności i „Szerokiej Drogi”.

4. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (tylko taki) odbędzie się w środę 24 lipca od 700 do 900. Elektroodpady prosimy składać w tych godzinach na parkingu obok kościoła.

5. W przyszłą niedzielę kwestować będą członkowie Hospicjum Maryi Królowej Apostołów z Kurdwanowa, które działa w oparciu o dobrowolne ofiary ludzi dobrej woli lub odpisu podatkowego.

6. Do wieczności odeszli śp. Wiesława Cebula i śp. Marek Jackowski. Polecajmy ich Miłosiernemu Bogu.

7. Pan Jezus uspokaja Martę słowami: „martwisz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego”. Niech każdy doświadczy mocy tych słów Zbawiciela.