OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

V  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

18  III 2018 r.

 

1.      Dziś w trzecią niedziele miesiąca kwestuje Zespół Charytatywny. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać!”  

Akademicka Droga Krzyżowa drogami Starego Miasta dziś wieczorem: rozpoczęcie o 2020 przed kościołem św. Anny.

2.      Kontynuujemy rekolekcje wielkopostne. Niech miłosierdzie Boga będzie naszym udziałem w głoszonych naukach i sakramencie pojednania (spowiadamy w czasie każdej Mszy św.) 

Msze św. z nauką ogólną na każdej Mszy św.

O 1745 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Msza św. o 2000 z nauka dla młodzieży studiującej i pracującej

PONIEDZIAŁEK 19 MARCA – zakończenie rekolekcji parafialnych i kontunuowanie szkolnych.

Msze św. z nauką i błogosławieństwem końcowym o 700 i 1830. Jutro ofiarą wspieramy dzieło rekolekcji.

Program dla dzieci i gimnazjalistów jest podany w szkole w czasie katechezy.

3.      Jutro Uroczystość  św. Józefa, Oblubieńca NMP. To Opiekun Kościoła Chrystusowego i wzór dla każdego mężczyzny, a po sąsiedzku odpust w parafii św. Józefa – suma o 1830. Te intencje ogarniajmy modlitwą.

4.      Kościołami stacyjnymi w najbliższym tygodniu będą sąsiednie świątynie: w środę 21 marca u św. Stanisława Kostki na Dębnikach – Msza św. o 1800, a w czwartek 22 marca o 1930 na Podgórzu u św. Józefa. Do udziału i zyskania odpustu serdecznie zachęcamy.

5.      W dziesiątą rocznicę śmierci ks. kan. Adama Gacka będzie Msza św. w jego intencji w sobotę 24 marca o godz. 1830. Do wspólnej modlitwy za pierwszego proboszcza serdecznie zapraszamy. To również, obchodzony po raz pierwszy, Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Dziękując za szlachetne przykłady naszej historii, módlmy się o szacunek dla prawdy naszych wzajemnych relacji.

6.      Duchową Adopcję Dziecka Poczętego rozpoczynamy w uroczystość Zwiastowania. W tym roku jest to już Wielki Tydzień i liturgicznie jest przeniesiona za oktawę Zmartwychwstania. Dlatego w parafii rozpoczniemy Adopcję w sobotę 24 marca o 1815. Do modlitwy i troski o los dzieci poczętych serdecznie zapraszamy; deklaracje są do odebrania w zakrystii.

7.      Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm i procesja będzie 10 minut przed Mszą św. o godz. 1030; wejście od strony Wilgi. Na mszy św. nowi ministranci złożą swoje przyrzeczenia.

8.      Do wieczności odszedł śp. Ryszard Parys. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu.

9.       Pan Jezus zapewnia: „A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec”. Niech i ta łaska będzie owocem rekolekcji.