OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ  NAJŚWIĘTSZEJ  TRÓJCY

27 V 2018 r.

 

1. Obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. Boga wielbimy w tajemnicy ciągłego dzielenia się życiem i miłością. Prosimy również o łaskę naśladowania Go w tej miłości i mądrości. Dziś w naszej Archidiecezji kończy się okres komunii wielkanocnej.

W parafii przeżywamy dzień I Rocznicy Komunii Świętej uczniów klasy IV. Wraz z nimi dziękujmy za każdy dzień życia sakramentalnego, jako daru Bożego Miłosierdzia.

2. Kalendarz liturgiczny:

- wtorek 29 V            – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

-  środa 30 V              – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika

- piątek  1 VI              – wspomnienie św. Justyna, męczennika

3. W czwartek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PANA JEZUSA. Najświętszy Sakrament niesiemy po ulicach i śpiewamy „Witaj Jezu, Synu Maryi” i błagamy Zbawiciela o błogosławieństwo naszych domów i miejsc pracy. Msze św. będą odprawione o: 700, 900, 1030, 1200 i 2000. Po Mszy św. na Dębnikach o 1600 wyruszy procesja; pobożnym w niej udziałem można zyskać odpust zupełny. Po zakończeniu procesji będzie u nas odprawiona Msza św.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych, zadbajmy o dekoracje okien na trasie procesji. Najbardziej uczcimy Chrystusa przyjmując Go w Komunii; do spowiedzi można przystąpić w czasie każdej Mszy św. Niech procesja zjednoczy nas we wspólnym wyznaniu wiary. W kościele św. Bartłomieja nie będzie Mszy. Zachęcamy również do udziału w oktawie Bożego Ciała – codziennie o godz. 1800.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do udziału w centralnej procesji; rozpoczęcie Mszą św. o 900 na dziedzińcu przed katedrą na Wawelu.

4. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź w piątek od 1800. Odwiedziny chorych od 800.

W pierwszą sobotę miesiąca po rannej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i nabożeństwo ku czci NMP.

5. Do wieczności odszedł śp. Zbigniew Darowski. Polecajmy go Miłosiernemu Bogu.

6. Zbawiciel zapewnia: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Niech Jego obecność pomaga nam zachować niezachwiana nadzieję.