OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXVIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

14 X 2018 r.

 

1. W Liturgii wspominamy św. Małgorzatę Marię Alacoque, której Pan Jezus objawił łaski związane z nabożeństwem 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. A w Rzymie jest kanonizacja papieża Pawła VI, wielkiego przyjaciela Polski i kard. Karola Wojtyły.

Po Mszach świętych zbierana jest ofiara na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać!” Do tej pory, dzięki tej pomocy, studia ukończyło 5 tys. stypendystów.

Zapraszamy do modlitwy różańcowej – nabożeństwo odprawiamy o godz. 1800. W środę udział biorą klasy siódme, a w czwartek klasy III gimnazjalne.

Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

2. Kalendarz liturgiczny:

- poniedziałek 15 X         – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dra Kościoła

- wtorek  16 X                  – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

- środa  17 X                     – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika

- czwartek 18 X                – święto św. Łukasza, Ewangelisty

- sobota  20 X                   – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona naszej Archidiecezji i miasta Krakowa.

3. W czwartek, w święto Patrona Służby Zdrowia, zapraszamy do modlitwy różańcowej wszystkich pracowników lecznictwa, a w sobotę brać studencką. Niech łaska Boża wspiera ich, a nasza modlitwa będzie znakiem solidarności z nimi.

4. Spotkanie przed Bierzmowaniem kl. VII w środę o 1730, a z Rodzicami tych klas po Mszy św. wieczornej. Klasy III gimnazjalne mają spotkanie w czwartek o 1730.

5. Dziękczynne obchody 40. Rocznicy wyboru Jana Pawła II rozpoczną się 16 października (dzień wyboru) a zakończą 22 października (inauguracja pontyfikatu). Nasz dekanat jest zaproszony w niedzielę 21 października na godz. 800 do Sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach. Modlitwą i postanowieniami czyńmy aktualne przesłanie naszego Rodaka, a Jego wstawiennictwo niech nas na tej drodze utwierdza.

6. Zbliża się miesiąc listopad i nowy rok modlitw za naszych zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych (jednorazowe lub roczne), można składać do skarbonek lub w kancelarii. Imiona prosimy wypisywać w mianowniku. Za wypominanych odprawiamy Mszę św. w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 700, a imiona zmarłych odczytujemy i modlimy się przed Mszami o 700, 900, 1030 i 1200. Dziękujemy również za ofiary składany przy tej okazji.

7. Autor Listu do Hebrajczyków przypomina: „Żywe jest słowo Boże (…) zdolne osądzić pragnienia i myśli serca”. Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II pomaga nam doceniać i żyć według Bożej woli.