OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

25 Niedziela Zwykła, 23.09.2018

 

 1. Papież Franciszek wyruszył w sobotę w czterodniową podróż na Litwę, Łotwę i do Estonii. 25. zagraniczna papieska pielgrzymka przypada w 100-lecie odzyskania niepodległości przez te trzy kraje i ćwierć wieku po wizycie w nich świętego Jana Pawła II.
 2. Dziś w liturgii wspominamy św. Ojca Pio. Po Mszach św. członkowie Grupy Misyjnej rozprowadzają kalendarze misyjne na rok 2019. Ofiary przeznaczone są na wsparcie dzieł charytatywnych na misjach. Darczyńcom składamy „Bóg zapłać!”
 3. Kalendarz liturgiczny:
  - środa  26 IX         – wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana, patronów aptekarzy
  - czwartek  27 IX– wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.
  - piątek  28 IX– wspomnienie św. Wacława, męczennika. W tym dniu obchodzimy 7. rocznicę święceń biskupich abpa Grzegorza Rysia oraz bpa Damiana Muskusa. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
  - sobota 29 IX – święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 4. Przygotowanie do Bierzmowania uczniów kl. VII rozpocznie się w czwartek 27 września o godz. 1500 w kościele. Wszystkie informacje o terminach spotkań dla kandydatów do bierzmowania zamieszczamy na stronie internetowej parafii w zakładce młodzież
 5. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik odbędzie się w sobotę 29 września. Szczegóły na plakacie
 6. W sobotę na Mszę Świętą o 18.30 zapraszamy Rodziców Dzieci pierwszokomunijnych.
 7. Św. Jakub przypomina: „Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój!” Niech każdy z nas ma udział w błogosławieństwie pokoju.