OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II  NIEDZIELA  ZWYKŁA

14 I 2018 r.

 

 

 

  1. Dziś obchodzimy Dzień Migranta. Modlitwą ogarniajmy wszystkich, którzy w trosce o życie i bezpieczeństwo są zmuszeni do opuszczenia stron rodzinnych. Również wsparciem modlitewnych orędujmy w intencji życia poczętego i jego prawnego uregulowania.
  2. Kalendarz liturgiczny:

- środa  17 I          – wspomnienie św. Antoniego, opata

- piątek 19 I          – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

3. Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom kolędowania misyjnego: wraz z siostrami zakonnymi było zaangażowanych 108 dzieci i młodzieży z 23 dorosłymi opiekunami. Dziękujemy darczyńcom za ofiary w wys. 6500 zł. Niech to dzieło misyjne nas jednoczy, a pomoc potrzebującym cieszy.

4. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. W duchu wiary i szacunku okazujmy im wdzięczność oraz gotowość pomocy, a modlitwą wspierajmy żyjących i orędujmy za zmarłymi.

5. Od czwartku 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlitwą i osobistą refleksją wspierajmy to dzieło, a udziałem w jednym z nabożeństw można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca; po Mszach świętych będą kwestować członkowie Zespołu Charytatywnego.

7. Ks. Abp Marek Jędraszewski zaprasza na

- kolejne spotkanie z cyklu „Dialogi” w czwartek 18 stycznia o 20.15 do Kolegiaty św. Anny. Kolejne odbywać się będą również w innych kościoła. Informacje na plakacie.

- oraz na koncert najpiękniejszych kolęd pt. „Betlejem w Polsce” w wykonaniu znanych polskich artystów do Tauron Areny w dniu 19 stycznia. Szczegóły w gablocie.

8. Od piątku w kinach jest wyświetlany film pt. „Ignacy Loyola”. Ukazuje drogę życiową bohatera od brutalnego żołnierza po mistrza życia duchowego. Zachęcamy do obejrzenia,  a szczegóły na plakacie.

9. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zygmunt Czech i śp. Helena Kostuch. Polecajmy ich miłosiernemu Bogu.

10. Pisząc o św. Stanisławie nasi Biskupi wskazują: „Naszym zadaniem jest raczej zrozumienie ducha tego świętego”. Niech prawda o „Świętych Obcowaniu” mobilizuje nas do świadomego wyznawania wiary.