2 Niedziela Wielkiego Postu

17.03.2019

  1. Dzisiaj, w niedziele, która jest obchodzona jako „Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami”, modlimy się w intencji misjonarek i misjonarzy, którzy na wszystkich kontynentach są świadkami wiary i miłości Bożej. Prosimy również za cały Kościół, abyśmy umocnieni darami Ducha Świętego, otrzymanymi w sakramencie Chrztu i Bierzmowania, wiernie wypełniali naszej powołanie uczniów-misjonarzy. W naszej parafii podejmujemy troskę o utrzymanie dwuletniej Leili z Boliwii w mieście Santa Cruz (jej matka zmarła, a ojciec nieznany – zdjęcie dziecka jest w gablocie przy wyjściu od ul. Słomianej). Za tydzień, po Mszach św. będziemy zbierać ofiary wychowanie i wykształcenie, jak to wcześniej uczyniliśmy w przypadku Eugene z Rwandy.A dziś po Mszach św. kwestuje Zespół Charytatywny. Wszystkim ofiarodawcom składamy „Bóg zapłać!” Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Gorzkie Żale odprawiamy w niedzielę o 1745, a Drogę Krzyżową w piątek 22 marca wyjątkowo o 1600 ze względu na Bierzmowanie i o 1730 dla Bierzmowanych. Udziałem w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  2. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Opiekuna Pana Jezusa i Patrona Kościoła oraz Krakowa. To również 21 rocznica święceń biskupich ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Odpust na Podgórzu – suma o godz. 1830. Ufni w jego wstawiennictwo ogarniajmy modlitwą te intencje oraz Solenizantki i Solenizantów.
  3. Próba przed Bierzmowaniem w środę o 17.00. Okazja do spowiedzi podczas nabożeństwa w środę o 18.00. W czwartek kandydaci do Bierzmowania przychodzą do kościoła na godzinę 18.00, a w piątek – w dniu bierzmowania na godzinę 17.30
  4. W piątek gościć będziemy Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego. O godz. 1800 odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu Bierzmowania. Ciesząc się z odwiedzin naszego Metropolity módlmy się za niego, kandydatów i ich rodziny. Niech łaska Ducha Świętego przymnaża owoców do chrześcijańskiego przeżywania codzienności.
  5. Rekolekcje parafialne będziemy przeżywać w dniach od 5 do 9 kwietnia. Poprowadzi je ks. Andrzej Gołębiowski, salezjanin. Módlmy się o dobre przygotowanie i przeżycie tych dni dla kaznodziei i dla nas.
  6. Zbliża się Dzień Świętości Życia 25 marca – Uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcamy do podejmowania Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego; deklaracje są do zabrania przy wyjściu z kościoła.
  7.  Przesłanie z góry Tabor: „To jest Syn mój wybrany, Jego słuchajcie!” jest drogowskazem.      Niech on pomaga nam w kolejnym tygodniu Wielkiego Postu.